Jant Boyama | Jant Yenileme |Aşıroğlu Lastik Servisi

Jant

Jant Yenileme Süreci 4 aşamadan oluşur.

  1. Kumlama

  2. Düzeltme

  3. Astar

  4. Boyama

  1. Aşama Kumlama

Aşırı korozyona maruz kalmış yıpranmış boyası matlaşmış jantlar bu aşamada eski boyasından, korozyondan aşındırılarak bir sonraki aşama olan düzeltmeye hazır hale getirilir. Bu yöntem jant yenilemede en önemli adımdır. Doğru aşındırıcıyla kumlanan jant. Düzeltme aşaması için bu bölümde hazır hale gelir.

2. Aşama Düzeltme

Düzeltme aşamasında, jantta oluşan derin çizikler, eğilmeler, jatlaklar kaynak dolgu veya zımpara yöntemiyle giderilerek astar atılacak hale getirilir. bu aşamada yapılan ince işçilik jantın boyadan sonraki pürüzsüz görüntüsünde en önemli faktörü oynar.

3. Aşama Astar

Düzeltme işlemleri biten jant boyadan önce son aşama olan astar aşamasına geçer. astar boyanın yüzeye tutunması için atılır. Kılcal çizikler bu aşamada kaybolur. Astarsız atılan boya er geç janttan kalkar.

4. Aşama Boya

Artık son aşama jantlarınızın yeni bir görünüme kavuşması için renginin canlanması için tazelenen boya katı atılır. Üzerine parlaklık vermesi için vernik atılır ve jantlarınız kullanıma hazır.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur.

Blog Yazılarımız

Sorunuz mu var?

Antalya Jant Boyama Jant Yenileme Servisi

%15 JANT LASTİKTE İNDİRİM KAZANMAK İÇİN Bültene ABone olun!