Lastik Alırken Nelere Dikkat Etmeli | Aşıroğlu Lastik Servisi

Lastik

Lastik seçimi yaparken öncelikle aracınızın segmenti, motor gücü, kullanım şartları ve tabiki sizin aracınızdan beklediğiniz performans göz önünde bulundurulur. Bu yüzden her araç için her lastik uygun olmayabilir.

 

Aşıroğlu Lastik Servisi olarak öncelikle müşterilerimizin ihtiyaçlarını belirleyerek, doğru lastik seçimini birlikte yapıyoruz. Örn. Şehir içinde kullanılan küçük motorlu bir araç için 2. kalite bir yeni lastik yeterli olabilecekken şehirler arası yolda seyahat eden süratli araç kullanmayı seven müşterilerimiz için daha kaliteli 1. sınıf diye adlandırdığımız bilindik markaları tercih ediyoruz.

 

2. Sınıf Yeni mi 1. Sınıf Çıkma mı ?

Lastik seçimi yaparken önceliğinizin marka olması lazım. Örn daha çok arazi şartlarında araç kullanan müşterilerimiz için biz; ikinci sınıf yeni lastik yerine 1. sınıf markalardan çıkmayı öneriyoruz.

 

Çıkma Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

Öncelikle çıkma lastik alırken marka tarihten önce gelmelidir. Çünkü en çok arıza veren lastikler düşük kaliteli lastiklerdir. Yolda kalma ihtimali en aza indirgenmek için ikinci el lastik alırken markalı lastikleri tercih edin. En iyisi bildiğiniz duyduğunuz ürünlerdir. Lastikte tarih bilinenin aksine herşey değildir. 2. kalite lastikler iki 3 yıl içinde kullanım ömrünü tamamlarken 1. kalite lastikler 5 yıldan sonra bile alınıp kullanıldığı gözlemlenmiştir.

 

Kaynaklı Lastik Alınır mı ?

Öncelikle belirtmeliyiz ki kendi yapmadığımız hiç bir işçilik için net konuşmak yanlış olur. Ama şunu da göz önünde bulundurmalıyız ; yapılan işçilik temiz ise kaynaklı lastik ile kaynaksız lastik arasında kullanım ömrü olarak çok bir fark görülmemiştir. Kaynaklı lastikte meydana gelen arızaların çoğu kullanıcı dan dolayı meydana gelmektedir. Bu arızaların en büyük sebebi düşük hava ile lastik kullanımıdır.

 

Siz de lastik seçimi yaparken bizim tecrübelerimiz ile yola devam etmek isterseniz, hemen bizi arayın size en uygun çözümü birlikte bulalım. 0552 711 0724

 

Blog Yazılarımız

Sorunuz mu var?

Lorem ipsum dolor sit amet, consecte adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore

%15 JANT LASTİKTE İNDİRİM KAZANMAK İÇİN Bültene ABone olun!